44A1121-24-2/9-9
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Producto No:
44A1121-24-2/9-9
Descripción:
CABLE 2COND 24AWG WHITE SHLD
Guía del usuario
Operating Temperature 150°C
Usage -
Cable Type Multi-Conductor
Shield Type Braid
Shield Material Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Thickness 0.0080" (0.203mm)
Jacket (Insulation) Material Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
Product Status Active
Wire Gauge 24 AWG
Ratings -
Series -
Shield Coverage 85%
Length -
Conductor Insulation Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
Voltage 600 V
Mfr TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Conductor Strand 19/36
Conductor Material Copper, Tinned
Jacket Color White
Features -
Package Bag
Jacket (Insulation) Diameter 0.118" (3.00mm)