44A7620-22-9/5-9
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Producto No:
44A7620-22-9/5-9
Descripción:
CABLE 2COND 22AWG WHITE SHLD
Guía del usuario
Operating Temperature 150°C
Cable Type Multi-Conductor
Shield Type Braid
Shield Material Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Thickness 0.0120" (0.305mm)
Jacket (Insulation) Material Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
Product Status Active
Wire Gauge 22 AWG
Series -
Shield Coverage 85%
Length -
Conductor Insulation Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
Mfr TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Conductor Strand 7/30
Conductor Material Alumel, Chromel
Jacket Color White
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.159" (4.04mm)