44A7995-20-4CS2540
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Producto No:
44A7995-20-4CS2540
Descripción:
CABLE 2COND 20AWG YELLOW SHLD
Guía del usuario
Operating Temperature 150°C
Cable Type Multi-Conductor
Shield Type Braid
Shield Material Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Thickness 0.0080" (0.203mm)
Jacket (Insulation) Material Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
Product Status Active
Wire Gauge 20 AWG
Series -
Shield Coverage 85%
Length -
Conductor Insulation Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
Mfr TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Conductor Strand 7/28
Conductor Material Alumel, Chromel
Jacket Color Yellow
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.133" (3.38mm)