44A9605-16-0
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Producto No:
44A9605-16-0
Descripción:
HOOK-UP DL WALL STRND 16AWG BLK
Guía del usuario
Operating Temperature 135°C
Cable Type Hook-Up, Dual Wall
Jacket (Insulation) Thickness 0.005" (0.13mm)
Jacket (Insulation) Material Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
Product Status Active
Wire Gauge 16 AWG
Ratings -
Series -
Length -
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Conductor Strand 7/0.0192"
Conductor Material Copper, Tinned
Features -
Jacket Color Black
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.097" (2.46mm)