44A9647-12-0
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Producto No:
44A9647-12-0
Descripción:
HOOK-UP STRND 12AWG 600V BLACK
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness -
Jacket (Insulation) Material Polyvinyl Fluoride (PVF)
Product Status Active
Wire Gauge 12 AWG
Ratings -
Series MIL-W-81044 and MIL-C-27500, 44A9467
Length -
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Conductor Strand 37/28
Conductor Material Copper, Tinned
Features -
Jacket Color Black
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.108" (2.74mm)