44AM1121-22-0/9-2
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Producto No:
44AM1121-22-0/9-2
Descripción:
CABLE 2COND 22AWG RED SHLD
Guía del usuario
Operating Temperature 150°C
Cable Type Multi-Conductor
Shield Type Braid
Shield Material Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Thickness 0.0050" (0.127mm)
Jacket (Insulation) Material Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
Product Status Active
Wire Gauge 22 AWG
Series -
Shield Coverage 85%
Length -
Conductor Insulation Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
Voltage 600 V
Mfr TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Conductor Strand 19/34
Conductor Material Copper, Tinned
Jacket Color Red
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.127" (3.23mm)