44W-NKR12H-CRO
Visual Communications Company - VCC
Producto No:
44W-NKR12H-CRO
Descripción:
PMI .250" LED 12V WIRE CLEAR RED
En stock : 78
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Lens Transparency Clear
Ingress Protection -
Termination Style Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle 15°
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)
Millicandela Rating 3600mcd
Product Status Active
Lamp Color Red
Ratings DC
Lens Style Round with Flat Top
Series 40
Type LED
Voltage 12V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Red
Wavelength - Peak 634nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 20mA
Lens Size 8.50mm Dia