44W-RAG12H-CWO
Visual Communications Company - VCC
Producto No:
44W-RAG12H-CWO
Descripción:
PMI .250" LED 12V WIRE CLEAR RED
Guía del usuario
Lens Transparency Clear
Ingress Protection -
Termination Style Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle 60°
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)
Millicandela Rating 6mcd Amber, 6mcd Green, 6mcd Red
Product Status Active
Lamp Color Amber, Green, Red
Ratings DC
Lens Style Round with Flat Top
Series 40
Type LED
Voltage 12V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Colorless
Wavelength - Peak -
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 20mA
Lens Size 8.50mm Dia