464-GLP60H-CWO
Visual Communications Company - VCC
Producto No:
464-GLP60H-CWO
Descripción:
PMI .250" LED 60V TAB CLEAR GREE
Termination Style PC Pin
Viewing Angle 50°
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)
Millicandela Rating 2.3mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Green
Type LED
Voltage 60V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Colorless
Wavelength - Peak 565nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 2mA
Lens Size 9.91mm Dia