464-NKR15H-CRO
Visual Communications Company - VCC
Producto No:
464-NKR15H-CRO
Descripción:
PMI .250" LED 15V TAB CLEAR RED
Termination Style PC Pin
Viewing Angle 15°
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)
Millicandela Rating 3600mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Red
Type LED
Voltage 15V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Red
Wavelength - Peak 634nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 24mA
Lens Size 9.91mm Dia