464-RLP120-NRO
Visual Communications Company - VCC
Producto No:
464-RLP120-NRO
Descripción:
PMI .250" LED 120V TAB DIFF RED
Guía del usuario
Lens Transparency Diffused
Ingress Protection -
Termination Style PC Pin
Viewing Angle 50°
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)
Millicandela Rating 2.3mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Red
Ratings AC
Type LED
Voltage 120V
Lens Color Red
Wavelength - Peak 635nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 2mA
Lens Size 9.91mm Dia