464W-BA120-CWO
Visual Communications Company - VCC
Producto No:
464W-BA120-CWO
Descripción:
PMI .250" LED 120V WIRE CLEAR AM
Guía del usuario
Lens Transparency Clear
Ingress Protection -
Termination Style Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle 60°
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)
Millicandela Rating 16mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Amber
Ratings AC
Lens Style Round with Flat Top
Series 464
Type LED
Voltage 120V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Colorless
Wavelength - Peak 583nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 3.5mA
Lens Size 9.91mm Dia