464W-BCA15H-NYO
Visual Communications Company - VCC
Producto No:
464W-BCA15H-NYO
Descripción:
PMI .250" LED 15V WIRE DIFF AMBE
Guía del usuario
Lens Transparency Diffused
Ingress Protection -
Termination Style Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle 35°
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)
Millicandela Rating 100mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Amber
Type LED
Voltage 15V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Yellow
Wavelength - Peak 583nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 24mA
Lens Size 9.91mm Dia