Hogar / TVS Diodes / 4.6SM6Z22A-AQ
minImg
4.6SM6Z22A-AQ
Diotec Semiconductor
Producto No:
4.6SM6Z22A-AQ
Paquete:
DO-218AB
Descripción:
TVS, DO-218AB, 22V, 4600W, UNI
Guía del usuario
Operating Temperature -50°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 130A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 24.4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 4600W (4.6kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-218AB
Series Automotive, AEC-Q101
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 35.5V
Package / Case DO-218AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 22V