46W-BCG24H-CWO
Visual Communications Company - VCC
Producto No:
46W-BCG24H-CWO
Descripción:
PMI .250" LED 24V WIRE CLEAR GRE
Guía del usuario
Lens Transparency Clear
Ingress Protection -
Termination Style Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle 24°
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)
Millicandela Rating 80mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Green
Type LED
Voltage 24V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Colorless
Wavelength - Peak 565nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 17mA
Lens Size 7.11mm Dia