46W-LRG12H-CGO
Visual Communications Company - VCC
Producto No:
46W-LRG12H-CGO
Descripción:
PMI .250" LED 12V WIRE CLEAR RED
Guía del usuario
Lens Transparency Clear
Ingress Protection -
Termination Style Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle 60°
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)
Millicandela Rating 40mcd Green, 90mcd Red
Product Status Obsolete
Lamp Color Green, Red
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Lens Style Round with Domed Top
Series 46
Type LED
Voltage 12V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Green
Wavelength - Peak 565nm Green, 660nm Red
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 20mA
Lens Size 7.11mm Dia