Hogar / Tape / 471-WHITE-48"X36YD
minImg
471-WHITE-48"X36YD
3M
Producto No:
471-WHITE-48"X36YD
Fabricante:
3M
Descripción:
471 WHT 48INX36YD UNTRIMMED
Guía del usuario
Usage Coding, General Purpose, Marking, Sealing
Storage/Refrigeration Temperature 60°F ~ 80°F (16°C ~ 27°C)
Thickness - Adhesive 0.0011" (1.1 mils, 0.028mm)
Color White
Backing, Carrier Vinyl
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier 0.0041" (4.1 mils, 0.104mm)
Thickness 0.0052" (5.2 mils, 0.132mm)
Series 471
Length 108' (32.9m) 36 yds
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M
Temperature Range 40°F ~ 170°F (4°C ~ 77°C)
Shelf Life 18 Months
Package Bulk
Tape Type Conformable Vinyl
Width 48.00" (1.22m)