Rubycon
Producto No:
475MXH330MEFCSN30X45
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CAP ALUM 330UF 20% 475V SNAP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$9.671
$9.671
10
$8.5937
$85.937
50
$7.51944
$375.972
100
$6.874865
$687.4865
500
$5.908088
$2954.044
1000
$5.478403
$5478.403
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.850" (47.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Voltage - Rated | 475 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 1.181" Dia (30.00mm) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 1.73 A @ 120 Hz |
| Product Status | Active |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Ratings | - |
| Series | MXH |
| Package / Case | Radial, Can - Snap-In |
| Ripple Current @ High Frequency | 2.422 A @ 10 kHz |
| Mfr | Rubycon |
| Capacitance | 330 µF |
| Package | Bulk |