476SVH6R3MDR
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
476SVH6R3MDR
Descripción:
CAP ALUM 47UF 20% 6.3V SMD
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) 0.224" (5.70mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 36 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 10.58Ohm @ 120Hz
Ratings -
Series SVH
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 54 mA @ 100 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 47 µF