Hogar / Tape / 48-50-3903-BLUE
minImg
48-50-3903-BLUE
3M (TC)
Producto No:
48-50-3903-BLUE
Fabricante:
3M (TC)
Descripción:
TAPE DUCT CLOTH BLUE 48"X 50YDS
Guía del usuario
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 70°F (21°C)
Thickness - Adhesive -
Color Blue
Backing, Carrier Vinyl
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier -
Thickness 0.0065" (6.5 mils, 0.165mm)
Series 3903
Length 150' (45.7m) 50 yds
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M (TC)
Temperature Range 200°F (93°C) Max
Shelf Life 12 Months
Package Bulk
Tape Type Duct Tape
Width 48.00" (1.22m)