48IMS25-2.5-9GZ
Bel Power Solutions
Producto No:
48IMS25-2.5-9GZ
Descripción:
DC DC CONVERTER 2.5V 25W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 71°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 2.5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.62" W x 0.32" H (50.8mm x 41.2mm x 8.2mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 6A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 32V
Series Melcher IMS25 (25W)
Power (Watts) 25 W
Type Isolated Module, Conformal Coated
Package / Case 17-DIP Module, 7 Leads
Efficiency 91%