500D106M350EH2A
Vishay Sprague
Producto No:
500D106M350EH2A
Fabricante:
Vishay Sprague
Descripción:
CAP ALUM 10UF 20% 350V AXIAL
Guía del usuario
Polarization -
Operating Temperature -20°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 350 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.433" Dia x 1.496" L (11.00mm x 38.00mm)
Product Status Discontinued at Digi-Key
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series 500D
Package / Case Axial, Can
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 10 µF