5022R-163J
API Delevan Inc.
Producto No:
5022R-163J
Descripción:
FIXED IND 16UH 420MA 1.8 OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Q @ Freq 70 @ 2.5MHz
Height - Seated (Max) 0.230" (5.84mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 420 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.8Ohm Max
Inductance 16 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 38MHz