5022R-361G
API Delevan Inc.
Producto No:
5022R-361G
Fabricante:
API Delevan Inc.
Descripción:
FIXED IND 360NH 1.935A 98MOHM SM
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Q @ Freq 45 @ 25MHz
Height - Seated (Max) 0.230" (5.84mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 1.935 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 98mOhm Max
Inductance 360 nH
Series 5022R
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 345MHz