Hogar / TVS Diodes / 5.0SMDJ12A/TR13
minImg
5.0SMDJ12A/TR13
YAGEO
Producto No:
5.0SMDJ12A/TR13
Fabricante:
YAGEO
Paquete:
DO-214AB (SMC)
Descripción:
5.0SMDJ, DO-214AB, 12V, 19.9V, R
En stock : 2590
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 252A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 13.3V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB (SMC)
Series 5.0SMDJ
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 19.9V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 12V