Hogar / TVS Diodes / 5.0SMDJ85AHM6G
minImg
5.0SMDJ85AHM6G
Taiwan Semiconductor Corporation
Producto No:
5.0SMDJ85AHM6G
Descripción:
TVS DIODE 85VWM 137VC DO214AB
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 36.5A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 94.4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB (SMC)
Series Automotive, AEC-Q101, 5.0SMDJ
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 137V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 85V