Hogar / TVS Diodes / 5.0SMDJ90A/TR13
minImg
5.0SMDJ90A/TR13
YAGEO
Producto No:
5.0SMDJ90A/TR13
Descripción:
5.0SMDJ, DO-214AB, 90V, 146V, RE
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 34.3A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 100V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 146V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 90V