510DX107M025CC2D
Vishay Sprague
Producto No:
510DX107M025CC2D
Fabricante:
Vishay Sprague
Descripción:
CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.630" (16.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 268 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.459Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Ratings -
Series 510DX
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 428 mA @ 40 kHz
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 100 µF
Package Bulk
Impedance 514 mOhms