515D106M035JA8PE3
Vishay Sprague
Producto No:
515D106M035JA8PE3
Fabricante:
Vishay Sprague
Descripción:
CAP ALUM 10UF 20% 35V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 36 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series 515D
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 72 mA @ 10 kHz
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 10 µF