516D106M050JL7BE3
Vishay Sprague
Producto No:
516D106M050JL7BE3
Fabricante:
Vishay Sprague
Descripción:
CAP ALUM 10UF 20% 50V AXIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia x 0.472" L (5.00mm x 12.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 50 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series 516D
Package / Case Axial, Can
Ripple Current @ High Frequency 100 mA @ 10 kHz
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 10 µF