Hogar / Specialized / 51721-10007205ABLF
minImg
51721-10007205ABLF
Amphenol ICC (FCI)
Producto No:
51721-10007205ABLF
Fabricante:
Amphenol ICC (FCI)
Descripción:
CONN HDR BLADE PWR 77POS EDGE MT
Guía del usuario
Operating Temperature -20°C ~ 105°C
Number of Rows 4
Number of Positions 77
Voltage Rating -
Color Black
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps) -
Contact Finish Gold or Gold, GXT™
Termination Solder
Connector Usage -
Mounting Type Board Edge, Through Hole, Right Angle
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Series PwrBlade®
Number of Columns -
Connector Style Blade Power
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.100" (2.54mm)