Hogar / Heat Sinks / 518-95AB-T725
minImg
518-95AB-T725
Wakefield-Vette
Producto No:
518-95AB-T725
Fabricante:
Wakefield-Vette
Descripción:
HEATSINK DC/DC HALF BRICK VERT
Guía del usuario
Shape Rectangular, Fins
Material Aluminum
Product Status Active
Fin Height 0.950" (24.13mm)
Series 518
Thermal Resistance @ Forced Air Flow 2.20°C/W @ 300 LFM
Type Board Level, Vertical
Length 2.400" (60.96mm)
Mfr Wakefield-Vette
Thermal Resistance @ Natural -
Material Finish Black Anodized
Package Bulk
Attachment Method Bolt On, Thermal Material
Width 2.280" (57.91mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise 11.0W @ 60°C