Hogar / Specialized / 51968-10010000AALF
minImg
51968-10010000AALF
Amphenol ICC (FCI)
Producto No:
51968-10010000AALF
Fabricante:
Amphenol ICC (FCI)
Descripción:
CONN RCPT 100POS EDGE MNT
Guía del usuario
Operating Temperature -20°C ~ 105°C
Number of Rows 4
Number of Positions 100
Voltage Rating -
Color Black
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps) -
Contact Finish Gold or Gold, GXT™
Termination Solder
Connector Usage -
Mounting Type Board Edge, Through Hole, Right Angle
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Series PwrBlade®
Number of Columns -
Connector Style -
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.100" (2.54mm)