52601-S10-807TLF
Amphenol ICC (FCI)
Producto No:
52601-S10-807TLF
Descripción:
CONN HEADER SMD 10POS 2.54MM
Guía del usuario
Insulation Height 0.365" (9.27mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 15.0µin (0.38µm)
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Obsolete
Features Pick and Place
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.230" (5.84mm)
Contact Finish - Mating Gold or Gold, GXT™
Operating Temperature -65°C ~ 105°C
Number of Rows 2
Applications -
Number of Positions 10
Series Quickie™
Row Spacing - Mating 0.100" (2.54mm)