53-NWG120-CGO
Visual Communications Company - VCC
Producto No:
53-NWG120-CGO
Descripción:
PMI .312" 120VAC SEMI DOME GREEN
Guía del usuario
Lens Transparency Clear
Ingress Protection -
Termination Style PC Pin
Viewing Angle 45°
Panel Cutout Dimensions 0.31" (7.92mm)
Millicandela Rating 2400mcd
Product Status Not For New Designs
Lamp Color Green
Ratings AC
Lens Style Round with Flat Top
Series 50
Type LED
Voltage 120V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Green
Wavelength - Peak 520nm
Package Bag
Panel Cutout Shape Round
Current 4mA
Lens Size 5.21mm Dia