54111-113062450LF
Amphenol ICC (FCI)
Producto No:
54111-113062450LF
Descripción:
CONN HDR 6POS 0.1" STACK T/H
Guía del usuario
Number of Rows 1
Number of Positions 6
Color Black
Length - Post (Mating) 0.279" (7.087mm)
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin 1.339" (34.000mm)
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.965" (24.500mm)
Length - Tail 0.095" (2.413mm)