54111-806101270LF
Amphenol ICC (FCI)
Producto No:
54111-806101270LF
Fabricante:
Amphenol ICC (FCI)
Descripción:
CONN HDR STACK
Guía del usuario
Number of Rows 1
Number of Positions 10
Color Black
Length - Post (Mating) 0.150" (3.800mm)
Termination Solder
Row Spacing -
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 15.0µin (0.38µm)
Length - Overall Pin 0.744" (18.898mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold, GXT™
Series BERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.500" (12.700mm)
Length - Tail 0.095" (2.413mm)