54111-810031800LF
Amphenol ICC (FCI)
Producto No:
54111-810031800LF
Descripción:
CONN HDR 3POS 0.1" STACK T/H
Guía del usuario
Number of Rows 1
Number of Positions 3
Color Black
Length - Post (Mating) 0.322" (8.179mm)
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 15.0µin (0.38µm)
Length - Overall Pin 1.125" (28.575mm)
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.709" (18.000mm)
Length - Tail 0.095" (2.413mm)