54112-109241750LF
Amphenol ICC (FCI)
Producto No:
54112-109241750LF
Descripción:
CONN HDR 24POS 0.100" STACK T/H
Guía del usuario
Number of Rows 2
Number of Positions 24
Color Black
Length - Post (Mating) 0.241" (6.121mm)
Termination Solder
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin 1.025" (26.035mm)
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.689" (17.500mm)
Length - Tail 0.095" (2.413mm)