54112-812101850LF
Amphenol ICC (FCI)
Producto No:
54112-812101850LF
Descripción:
CONN HDR 10POS 0.100" STACK T/H
Guía del usuario
Number of Rows 2
Number of Positions 10
Color Black
Length - Post (Mating) 0.502" (12.750mm)
Termination Solder
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 15.0µin (0.38µm)
Length - Overall Pin 1.325" (33.660mm)
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.728" (18.500mm)
Length - Tail 0.095" (2.413mm)