54121-806100850LF
Amphenol ICC (FCI)
Producto No:
54121-806100850LF
Descripción:
CONN HDR 10POS 0.100" STACK T/H
Guía del usuario
Number of Rows 1
Number of Positions 10
Color Black
Length - Post (Mating) 0.289" (7.341mm)
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 15.0µin (0.38µm)
Length - Overall Pin 0.744" (18.900mm)
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.335" (8.500mm)
Length - Tail 0.120" (3.050mm)