54121-810081500LF
Amphenol ICC (FCI)
Producto No:
54121-810081500LF
Descripción:
CONN HDR 8POS 0.1" STACK T/H
Guía del usuario
Number of Rows 1
Number of Positions 8
Color Black
Length - Post (Mating) 0.415" (10.550mm)
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 15.0µin (0.38µm)
Length - Overall Pin 1.125" (28.575mm)
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.591" (15.000mm)
Length - Tail 0.120" (3.050mm)