54122-106061050LF
Amphenol ICC (FCI)
Producto No:
54122-106061050LF
Fabricante:
Amphenol ICC (FCI)
Descripción:
CONN HDR 6POS 0.1" STACK T/H
Guía del usuario
Number of Rows 2
Number of Positions 6
Color Black
Length - Post (Mating) 0.211" (5.359mm)
Termination Solder
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin 0.744" (18.900mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold, GXT™
Series BERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.413" (10.500mm)
Length - Tail 0.120" (3.050mm)