54122-110301350LF
Amphenol ICC (FCI)
Producto No:
54122-110301350LF
Descripción:
CONN HDR 30POS 0.100" STACK T/H
Guía del usuario
Number of Rows 2
Number of Positions 30
Color Black
Length - Post (Mating) 0.474" (12.040mm)
Termination Solder
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin 1.125" (28.575mm)
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.531" (13.500mm)
Length - Tail 0.120" (3.050mm)