54122-403041000LF
Amphenol ICC (FCI)
Producto No:
54122-403041000LF
Descripción:
CONN HDR STACK
Guía del usuario
Number of Rows 2
Number of Positions 4
Color Black
Length - Post (Mating) 0.112" (2.845mm)
Termination Solder
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 78.7µin (2.00µm)
Length - Overall Pin 0.626" (15.900mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series BERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.394" (10.000mm)
Length - Tail 0.120" (3.048mm)