54122-411262550LF
Amphenol ICC (FCI)
Producto No:
54122-411262550LF
Descripción:
CONN HDR 26POS 0.100" STACK TH
Guía del usuario
Number of Rows 2
Number of Positions 26
Color Black
Length - Post (Mating) 0.101" (2.565mm)
Termination Solder
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 78.7µin (2.00µm)
Length - Overall Pin 1.225" (31.115mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series BERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 1.004" (25.500mm)
Length - Tail 0.120" (3.050mm)