54122-810061950LF
Amphenol ICC (FCI)
Producto No:
54122-810061950LF
Descripción:
CONN HDR 6POS 0.1" STACK T/H
Guía del usuario
Number of Rows 2
Number of Positions 6
Color Black
Length - Post (Mating) 0.237" (6.020mm)
Termination Solder
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 15.0µin (0.38µm)
Length - Overall Pin 1.125" (28.575mm)
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.768" (19.500mm)
Length - Tail 0.120" (3.050mm)