54122-810261100LF
Amphenol ICC (FCI)
Producto No:
54122-810261100LF
Descripción:
CONN HDR 26POS 0.100" STACK T/H
Guía del usuario
Number of Rows 2
Number of Positions 26
Color Black
Length - Post (Mating) 0.572" (14.529mm)
Termination Solder
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 15.0µin (0.38µm)
Length - Overall Pin 1.125" (28.575mm)
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.433" (11.000mm)
Length - Tail 0.120" (3.050mm)