54122-816161000LF
Amphenol ICC (FCI)
Producto No:
54122-816161000LF
Descripción:
CONN HDR 16POS 0.100" STACK T/H
Guía del usuario
Number of Rows 2
Number of Positions 16
Color Black
Length - Post (Mating) 0.911" (23.139mm)
Termination Solder
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin 1.425" (36.200mm)
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.394" (10.000mm)
Length - Tail 0.120" (3.050mm)