54242-106061050LF
Amphenol ICC (FCI)
Producto No:
54242-106061050LF
Descripción:
CONN HDR 6POS 0.100" STACK SMD
Guía del usuario
Number of Rows 2
Number of Positions 6
Color Black
Length - Post (Mating) 0.261" (6.629mm)
Termination Solder
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin 0.674" (17.120mm)
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.413" (10.500mm)